WALDER


Innowacyjny hamulec bomu WALDER – bezpieczeństwo załogi na morzu.

Aby zapobiec przypadkowemu przelatywaniu bomu przy niekontrolowanym manewrze zwrotu przez rufę, hamulec bomu WALDER stabilizuje bom, a przede wszystkim zmniejsza prędkość bomu podczas manewru. Bom łagodnie i bezobsługowo prześlizguje się z burty na burtę, zapewniając bezpieczeństwo załodze i jachtowi.


Dlaczego hamulec bomu WALDER?

Manewr zwrotu przez rufę  pozostaje najtrudniejszym elementem praktyki żeglarskiej nawet dla doświadczonych żeglarzy. Aby zapobiec niebezpieczeństwom związanym ze zwrotem przez rufę hamulec bomu WALDER stabilizuje i zwalnia ruch bomu w pionie i poziomie, umożliwiając mu prześlizgiwanie się z burty na burtę, nie zatrzymując się w punkcie martwym.

Efekt hamujący osiągany jest poprzez pracę napiętej liny poprowadzonej po bębnie hamulca bomu. Żeglując z zainstalowanym hamulcem, jedyne co musisz zrobić podczas żeglugi z wiatrem to zwiększyć napięcie na linie przechodzącej przez hamulec z kokpitu jachtu. Napięcie hamulca możemy regulować na przeznaczonej do tego talii lub za pomocą dowolnego kabestanu. Seria hamulców WALDER przeznaczona jest na groty o powierzchni do 110 m2.

 

Dodatkowo, oprócz zapewnienia bezpieczeństwa i wygody załogi podczas zwrotu przez rufę hamulce bomu WALDER ułatwiają żeglugę poprzez:

  • eliminowanie użycia kontraszotu,
  • stabilizowanie bomu podczas refowania i rolowania,
  • hamowanie bomu i zapobieganie bujaniu się podczas kotwiczenia i cumowania,
  • ułatwianie żeglugi na „motyla”.

Hamulce bomu Walder są podstawowymi urządzeniami zabezpieczającymi, zapewniającymi niezbędną ochronę i bezpieczeństwo Tobie, Twojej załodze i jachtowi. Zadowolenie z produktów WALDER wyraziło już ponad 10 000 użytkowników na całym świecie.
Hamulce WALDER objęte są 10 letnią gwarancją producenta.