NASZE MARKI

Angielska firma z wieloletnią tradycją, produkująca najwyższej klasy osprzęt pokładowy i akcesoria żeglarskie. Łącząc wieloletnie doświadczenie z nieustannym rozwojem zapewniają satysfakcjonujące rozwiązania zarówno dla małych jachtów śródlądowych, jak i dużych jednostek pełnomorskich, gdzie stopery marki Spinlock często są jedynymi możliwymi do zastosowania. Posiada w ofercie szeroką gamę knag i stoperów przenoszących obciążenia od 140 kg do 12000 (12 tys!) kg. na linach o średnicy od 2mm do 32mm. Ofertę uzupełniają organizery pokładowe, bloki prowadzące, ucha, przelotki i rolki zwrotne.

.

Seria Spinlock Deckware to połączenie nowoczesnego design’u oraz technologii stosowanych w produkcji uprzęży wspinaczkowych, które zaowocowało zupełnie nowymi standardami w dziedzinie wyczynowego sprzętu żeglarskiego.
Sprawdzona przez zawodowych żeglarzy podczas tysięcy mil morskiej żeglugi w najtrudniejszych warunkach.

.

Firma Wichard oferuje nowoczesne produkty z serii bezpieczeństwa: takie jak linki bezpieczeństwa, hamulce bomu i  liny prowadzone przez pokład tzw. Jacklines – Lyf Safe. Wszystkie produkty są  niezwykle wytrzymałe, łatwe w użyciu, zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo na pokładzie. Francuska firma Wichard dzięki wieloletniej praktyce i doskonałej znajomości potrzeb rozwijającego się rynku żeglarskiego stała się światowym liderem w dziedzinie projektowania oraz produkcji okuć i sprzętu żeglarskiego. Każde okucie dzięki testom przeprowadzanym w laboratoriach Wichard Group poza perfekcyjnym i precyzyjnym wykonaniem gwarantuje żeglarzowi niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach.

.

Należąca od 2002 roku do Grupy Wichard firma Profurl od 20 lat specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży systemów do refowania i zwijania sztaksli i grota. Rolery Profurl są znane na całym świecie z ich wytrzymałości i niezawodności. Montowane są przez największe floty czarterowe i najlepsze stocznie na całym świecie. Firma Profurl zainwestowała również w dział badań i innowacji, dzięki czemu standardowe systemy są montowane na wielu jachtach startujących w regatach transoceanicznych. Do dzisiaj na jachtach zamontowano ponad 100.000 rolerów Profurl. Rolery firmy Profurl dostępne są w sprzedaży w 54 krajach na świecie z 10-cio letnią gwarancją. Każda część zamienna posiada własny wygrawerowany na niej numer seryjny, co pozwala na łatwą identyfikację nawet po wielu latach i zamówienie jej w każdym miejscu na świecie. Firma Profurl na stałe współpracuje z czołowymi światowymi ekipami żeglarskimi, które wspierają producenta swoją wiedzą w celu wyeliminowania wszelkich niedogodności, jakie mogą spotkać każdego żeglarza. System Profurl można znaleźć między innymi na jachtach: Castorama, Idec, Banque Populaire, Geodis, X-plore Expedition.

.

Firma Goiot powstała w roku 1928, od tamtej pory wprowadziła wiele nowych produktów, które później stały się standardami na pokładzie. Luki, okna, systemy sterowe Goiot można znaleźć na setkach jachtów na całym świecie. Linia luków Tradition produkowana od ponad 30 lat do dzisiaj, ustanowiła nowe standardy dla luków jachtowych. Najnowsza linia Opal łączy ze sobą trwałość luków Tradition, z lekką konstrukcją i atrakcyjną ceną. Goiot jest również dużym producentem produktów ze stali nierdzewnej, w ofercie znajdują się listwy odbojowe, wlewy, słupki relingowe. Obecnie firma Goiot należy grupy Navi

.

Szwedzka firma produkująca przyjazne dla środowiska produkty do cumowania i drenażu. Ekologiczna pompka zęzowa Drainman pomaga w utrzymaniu suchego i czystego pokładu.

.

Toalety przenośne oraz płyny eksploatacyjne i akcesoria.

.

OH Marine Equipment to duński producent wysokiej jakości bloków i akcesoriów żeglarskich.Produkty OH charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością w przenoszeniu obciążeń oraz klasyczną, elegancką stylistyką.

.

Loop Products to linia bloków, szekli, mocowań i innych części osprzętu jachtowego stworzona przez firmę Kolhoff we współpracy z firmą Gottifredi Maffioli. Linia produktów Loop Products oparta jest na pętli z liny Dyneema SK 75 GM. Loop Products charakteryzuje duża różnorodność zastosowań w żeglarstwie.

.

Firma Gottifredi Maffioli została założona w 1926 roku w miejscowości Novara, w tym samym miejscu w którym wciąż się znajduje. Początkowo było małym laboratorium do produkcji sznurków i lin do maszyn włókienniczych. Po odkryciu w roku 1945 zupełnie nowego rodzaju włókna syntetycznego – Nylonu, Gottifredi Maffioli zaczęło korzystać z tego włókna. Ten rewolucyjny materiał posiada wiele ciekawych właściwości użytecznych dla przemysłu, między innymi lekkość, trwałość i niezawodność. W 1954 Gottifredi Maffioli po raz pierwszy w historii wykonało linę wykonaną z Nylonu. Liny używane były podczas pierwszej włoskiej wyprawy na szczyt K2. Wyprawa zakończyła się wielkim sukcesem i od tej pory masyw K2 pojawił się w logo Gottifredi Maffioli, aby świętować sukces tej pamiętnej wyprawy. W 1983 Gottifredi Maffioli zrobiło pierwszy krok w świecie żeglarskim. Najpierw włoski zespół w Pucharze Ameryki ” Azzurra” został wyposażony w liny Gottifredi Maffiloi. Od tego czasu świat żeglarstwa stał się jednym z najważniejszych rynków Gottifredi Maffioli i źródłem sportowych sukcesów: włoski finalista Pucharu Ameryki Luna Rossa, Alinghi, BMW Oracle. Gottifredi Maffioli współpracuje z: Artemis Racing, Mascalzone Latino, Oracle Racing, Groupama, Sodebo, Orange 2, Banque Populaire 5, Synergy, Roxy, Desafio Espanol, Alinghi, Iberdrola, Container, Sholsholoza, Gitana 80, Virbac, Luna Rossa, Generali, Quantum Racing, Telefonica Black, Telefonica Blue, Foncia i wieloma innymi. Gottifredi Maffioli jest oficjalnym dostawcą lin do klas: RC44, Melges 32, Melges 24.

.

Hydraulika jachtowa.

.

Francuski producent hamulców bomu na jachty od 8 do 50 m.

.

Angielski producent bloczków i akcesoriów do małych łódek.

.

Holenderski producent chemii jachtowej. Seria 19 preparatów – kosmetyków jachtowych do czyszczenia i konserwacji łodzi – do mycia, polerowania i nabłyszczania, wyszorowania dna i linii wodnej, odświeżenia powierzchni drewnianych, również do czyszczenia i impregnowania dowolnych miejsc wewnątrz jachtów, a także elementów metalowych i sanitariatów. Podstawowe środki z gamy Nauta Nova do mycia powierzchni zewnętrznych jachtów są biodegradowalne i dostępne także w kanistrach 5l.

.

Te specjalistyczne szczotki i inne akcesoria do czyszczenia to niezastąpiony zestaw do mycia dokładnego, skutecznego i jednocześnie łagodnego dla delikatnych powierzchni jachtów. Zestaw 16 elementów dedykowanych do czyszczenia różnych miejsc na łodzi z 3 rodzajami mocnych, aluminiowych kijów do wyboru, w tym dwoma regulowanymi teleskopowo – umożliwia dostosowanie narzędzi do wyczyszczenia każdej powierzchni jachtu. W pakiecie Deckmate znajdują się: 4 rodzaje szczotek o różnych twardościach, płaski mop i rękawica z mikrofibry, gąbki do mycia i szorowania, a także silikonowa ściągaczka i ściereczka PVA do osuszania umytych miejsc.

.

Wygodne i eleganckie siedziska oraz leżaki – miękkie, z mocnym, regulowanym wielostopniowo oparciem, w kilkunastu wariantach kolorystycznych. Dwie serie materacy: Marine oraz Leisure dostosowane do odpoczynku zarówno nad morzem, na plaży (galwanizowany stelaż odporny na sól morską), jak i w ogrodzie czy na jachcie – zapewniają doskonałą wygodę i relax…

.

To producent dwuskładnikowego systemu klejącego na bazie żywicy epoksydowej. Do łączenia każdego rodzaju materiałów (np. metal, drewno, płótno, tworzywa sztuczne). Łatwy w użyciu, szybki, elastyczny, do stosowania nawet w ekstremalnych warunkach, który świetnie nadaje się do napraw uszkodzeń, rozerwań materiału z którego wykonane są żagle, ale także drobnych uszkodzeń kadłuba, a także do klejenia uszkodzonych butów, sztormiaków i innych. Największą zaletą kleju Dr Sails jest możliwość aplikacji go na mokre powierzchnie, a nawet pod wodą.

.

Angielski producent między innymi latarek poszukiwawczych i nurkowych o bardzo silnym źródle światła.

.