Dr SAILS

Dr Sails – dwuskładnikowy system klejący na bazie żywicy epoksydowej.

Do łączenia każdego rodzaju materiałów (np. metal, drewno, płótno, tworzywa sztuczne). Łatwy w użyciu, szybki, elastyczny, do stosowania nawet w ekstremalnych warunkach. Można używać go nawet pod wodą.

Jak szybko i trwale naprawić uszkodzone żagle i kadłub

Podczas zawodów lub codziennego żeglowania często dochodzi do większych lub mniejszych uszkodzeń żagla lub kadłuba naszego jachtu. Dotychczas aby dokonać trwałej naprawy konieczne  było znalezienie pracowni żaglomistrzowskiej lub szkutnika, a wykonanie naprawy zajmowało dużo cennego czasu. Aktualnie na rynku dostępny jest dwuskładnikowy elastyczny klej epoksydowy Dr Sails, który świetnie nadaje się do napraw uszkodzeń, rozerwań materiału z którego wykonane są żagle, drobnych uszkodzeń kadłuba, a także do klejenia uszkodzonych butów, sztormiaków i innych.

Największą zaletą kleju Dr Sails jest możliwość aplikacji go na mokre powierzchnie, a nawet pod wodą. Czas żelowania kleju to 8 min, po 25 min klej jest już twardy, a po 24 h osiąga pełną wytrzymałość.

W ofercie Dr Sails  dostępne są zestawy naprawcze SailKit (do naprawy żagli), szpachlówki Trio (do napraw kadłuba), oraz jednorazowe i wielorazowe opakowania kleju epoksydowego Dr Sails.

W każdym zestawie SailKit znajdziemy jednorazową dawkę kleju dwuskładnikowego Dr Sails Pocket, łatkę na żagiel, ściereczkę z acetonem Dr Sails Cleaner oraz szpatułkę do rozprowadzania kleju oraz rękawiczki. Sama naprawa jest bardzo prosta, przycinamy odpowiednią łatę, odtłuszczamy żagiel za pomocą Dr Sails Cleaner, mieszamy około 2 min dawkę kleju i aplikujemy na łatę, klej rozprowadzamy załączoną szpatułką, przyklejamy łatę do żagla i przyciskamy. Po około 8 min klej żeluje, po około 25 min żagiel można już używać, a po 24 h klejenie osiąga pełną wytrzymałość. Do przeprowadzenia tej operacji nie musimy suszyć żagli, ponieważ klej Dr Sails można nakładać na mokre powierzchnie.

SAILKIT SPI – łata z cienkiego dakronu spinakerowego

SAILKIT CLUB – łata z dakronu spinakerowego

SAILKIT RACE (DSKRB)- łata z materiału TECHNORA

SAILKIT RACE (DSKRY) – łata z materiału TWARON

SAILKIT PRO – łata monofilm wzmocniony włóknem

Wszystkie uszkodzenia kadłuba można naprawić przy pomocy kleju Dr Sails lub szpachlówkami Trio zawierającymi jednorazową dawkę kleju Dr Sails i wypełniacz, które mieszamy w opakowaniu, a następnie gotowy produkt aplikujemy w miejscu, wcześniej odtłuszczonego uszkodzenia. Co ważne produkty Dr Sails możemy nakładać nawet pod wodą.

TRIO ALLROUND Lite – wypełniacz uniwersalny

TRIO FIBERGLASS – wypełniacz włókno szklane

TRIO CARBON FIBER – wypełniacz carbon

Dr Sails katalog 2018